Czy można samodzielnie znaleźć nieruchomość na sprzedaż w Hiszpanii?

Posted on

Rynki nieruchomości w Europie działają na podobnych zasadach (więcej). Z uwagi na należność do Unii Europejskiej mamy możliwość nie tylko podróży do dowolnego kraju, ale także do zamieszkania w nim na stałe. Z tej możliwości korzysta wiele osób. Kiedyś były to głównie Niemcy oraz Wielka Brytania, ale teraz zaczęliśmy osiedlać się w słonecznych krajach, które słyną z przyjaznych mieszkańców, atmosfery, słońca i pięknych okoliczności przyrody. Mamy na myśli przepiękną Hiszpanię. Nieruchomości Hiszpania sprzedaż (oferta do sprawdzenia tutaj: worldresidence.eu to zakładka naprawdę rozbudowana. Gdy przeglądamy sobie ogłoszenia w sieci, to musimy przyznać, że domy, mieszkania oraz apartamenty robią na nas ogromne wrażenie. Czy można samodzielnie znaleźć nieruchomość idealną dla siebie? Można, ale bez języka hiszpańskiego na poziomie komunikatywnym mogłoby być ciężko.

Specjaliści nam pomogą

W Hiszpanii na pewno natrafimy na dobrych specjalistów w dziedzinie nieruchomości. Co jak co, ale naprawdę jest ich dużo. Warto im zaufać, ponieważ oni rynek ten znają od podszewki. Musimy wiedzieć, że wybór nieruchomości to jedno, ale załatwienie innych formalności to już całkiem inna kwestia. Musimy przyznać, że załatwienie niektórych dokumentów i załączników będzie dla nas czymś nie do przeskoczenia. Jednak gdy mamy obok siebie kogoś, kto się na tym zna, to od razu mamy lepszy nastrój, czujemy się bezpieczniejsi i zbliżamy się do celu.

Określenie budżetu jest bardzo ważnym elementem. Pamiętajmy jednak, aby nie zerować budżetu już na samym zakupie nieruchomości. Lepiej będzie co nieco zostawić. Tak samo jak w Polsce jesteśmy zobowiązani do opłat za przeróżne akty notarialne, czy też taksy. Musimy także opłacić stosowny podatek. Czy jest to duża kwota? Jest to na pewno pewien procent od wartości nieruchomości. Im nasza nieruchomość była droższa, tym zapłacimy więcej. Musimy mieć tego świadomość, aby później nie być tym rozczarowanym. Na pewno jest to dla nas niezmiernie ważne, aby wszystko przebiegało tak, jak to sobie zaplanowaliśmy.

Wiadomo, że po drodze będą na nas czekały pewne pułapki oraz przeszkody, ale grunt to dobrze się do tego wszystkiego przygotować i mieć obok siebie osobę, dla której rynku nieruchomości nie stanowią żadnego problemu. Takich uczynnych osób w biurach nieruchomości hiszpańskich jest naprawdę sporo. W związku z tym możemy nieco rozluźnić się, aby zredukować wartość stresu, która niewątpliwie nam nie pomaga. Wyluzujmy i poczujmy się jak prawdziwi Hiszpanie.