Najpiękniejsze plaże są w… Hiszpanii

Posted on

Nadmorskie domy na sprzedaż w Hiszpanii (https://worldresidence.eu/lista-ofert-zakup-ceny/domy-na-sprzedaz-w-hiszpanii/) cieszą się niesłabnąca popularnością wśród inwestorów. Jednak jak wybrać, przy której z plaż najlepiej zamieszkać? Hiszpania jest niemal ze wszystkich stron otoczona wodami i nie brakuje tam piaszczystych wybrzeży. Na szczęście, można się wspomóc rankingami, które rokrocznie wybierają najlepsze plaże na świecie.

Hiszpania zajęła pierwsze miejsce w rankingu TripAdvisor, wyprzedzając między innymi Francję, czy Włochy. Z pośród setek piaszczystych plaż jest kilka, które zasługują na specjalne wyróżnienie. Ale co sprawia, że są one najczęściej wybierane w Europie?

Plaża Baiona, La Coruña

Hiszpania zajęła pierwsze miejsce w rankingu TripAdvisor, wyprzedzając między innymi Francję, czy Włochy

Okrzyknięta miejscem z najpiękniejszym zachodem słońca w całej Galicji! Z pięknym widokiem na klify Peniche, z którego roztacza się widok na morze. Szerokie wybrzeże, czysty piasek, piękne widoki i ciepłe morze. Okolica może pochwalić się również świetnymi usługami, cenami w przystępnej cenie i spokojnym sezonem turystycznym- jest to szczególnie ważne, jeśli planujemy przeprowadzkę z dziećmi.

Plaża Muro

Niezwykle długa i urocza plaża, ciągnąca się prawie sześć kilometrów, aż do parku przyrodniczego s’Albufera, wzdłuż zatoki Alcúdia. Spokojna okolica, która w nocy zamienia się w tętniące życiem miejsce. Niesamowicie turkusowe wody przyciągają wielu turystów oraz gwarantują piękne widoki przez cały rok. Jest to bardzo bezpieczna plaża, co pozwala na świetne spędzenie czasu zarówno w pojedynkę, jak i z rodziną lub przyjaciółmi.

Plaża Sotavento, Costa Calma

Pięć dziewiczych plaż, które można zwiedzać jako jedną, położone na południowym wschodzie wyspy Fuerteventura, na archipelagu Wysp Kanaryjskich

Pięć dziewiczych plaż, które można zwiedzać jako jedną, położone na południowym wschodzie wyspy Fuerteventura, na archipelagu Wysp Kanaryjskich. Ogromne wydmy nadmorskie i gładka tafla, krystalicznie czystej wody robią wrażenie! Ponadto można się cieszyć tą plażą przez 10 kilometrów. Niewątpliwie jest to miejsce, do którego chce się powracać, więc dlaczego nie zamieszkać w pobliżu tak uroczego miejsca?

Plaża Tramontana

Kolejna plaża na wyspie Fuerteventura, do której można dostać się tylko łodzią! Niesamowicie popularne miejsce turystyczne, dzięki niesamowitym formacjom skalnym, które tworzą magiczny krajobraz. Ze względu na swój duży rozmiar jest podzielony na kilka obszarów, od spokojniejszych odcinków po obszary, w których uprawia się sporty wodne. Mimo naturalnego odizolowania, jest świetnie wyposażona we wszystkie potrzebne udogodnienia. Z pewnością jest to plaża, na której warto spędzić weekend!

Wymienione plaże są warte tego, by rozważyć zamieszkania w ich pobliżu, by uczynić swój pobyt w Hiszpanii jeszcze piękniejszym!