A może… Costa Blanca?

Posted on

Hiszpania czaruje swoją kuchnia, uśmiechniętymi ludźmi oraz krajobrazem. Ciężko jest jednoznacznie wybrać najlepszy region tego kraju. Dziś przyjrzymy się jakże malowniczemu wybrzeżu Costa Blanca i podpowiemy, dlaczego warto między innymi tam zacząć poszukiwanie swojej pierwszej nieruchomości w Hiszpanii (takie jak te: https://worldresidence.eu/)!

Od Walencji na północy, po Alicante na południu, zalane słońcem Costa Blanca, czyli „białe wybrzeże”. Od lat jest jednym z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych wśród Europejczyków. Ale także liderem, jeśli chodzi o zainteresowanie zakupu nieruchomości. Niewątpliwie odbija się to na przeciętnych cenach za metr kwadratowy, ale jak wiadomo, kto szuka- ten znajdzie!

Dlaczego Costa Blanca?

Jest to bardzo dobrze prosperujący rejon Hiszpanii, ze świetną infrastrukturą i komunikacją, niezwykle łagodnym klimatem, bogatym dziedzicem kulturowym i plażami oznaczonymi niebieską flagą! To są główne powody, jakie podają, ci, którzy już pokochali to miejsce! Co ciekawe, linia brzegowa Costa Blanca jest podzielona na pół i tak naprawdę składa się  która składa się z dwóch oddzielnych połówek, które mają tę samą nazwę.

Północna Costa Blanca

Jeśli jedziesz na północ od Alicante, spodziewaj się porośniętych sosnami wzgórz, ukrytych zatoczek i spektakularnego górskiego tła. Znany z niezwykłej liczby terenów zielonych, nie dziwi fakt, że zawiera ogromną liczbę parków narodowych. Piękne, małe, bielone wioseczki są usiane górami w głębi lądu, a na wybrzeżu znajdziesz wiele portów i marin. Denia i Javea na dalekiej północy to dwa najbardziej malownicze miasta na wybrzeżu, oba tętniące życiem porty, w których popularne jest pływanie łódką. Miasta Calpe i Altea są również bardzo atrakcyjne, oferując wszystko, od pięknych willi na nabrzeżu po kamienice i apartamenty, które rozciągają się na wzgórzach powyżej. Są to też nieco droższe rejony, ale z pewnością warte swojej ceny.

Południowa Costa Blanca

Na południu od Alicante znajdziesz płaski, suchy krajobraz z kilometrami szerokich plaż i mnóstwem barów przy plaży. Z mnóstwem sportów wodnych, od windsurfingu po paralotniarstwo, na południu znajduje się również wiele najlepszych pól golfowych, w tym światowej sławy Villamartin. Wiele kurortów, znanych jako Ariuela Costa, jest bardzo popularnym wyborem wśród emigrantów, którzy chcą osiedlić się w okolicy wraz z Tareviaha i Guardamar. Na południu Costa Blanca jest chyba najszerszy wybór nieruchomości poniżej 200 000 euro oraz wiele nowych budynków.

Północna i południowa część Costa Blanca  mogą przyciągać różnych inwestorów, lecz pewne jest to, że ci, którzy zdecydowali się na zakup nieruchomości w Hiszpanii nie mają czego żałować!