Czy warto kupić dom za granicą?

Posted on

W dobie powszechnej globalizacji kupno domu za granicą jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej, a na rynku można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert z różnych zakątków świata. Ceny zagranicznych domów są konkurencyjne, dlatego prywatni właściciele nabywają je w ramach inwestowania wolnych środków. Poza tym taki dom może być wykorzystywany jako letni domek wakacyjny lub jako domek pod wynajem dla turystów. A kiedy warto kupić dom za granicą i jak wybrać najlepszą lokalizację?

Zalety posiadania domu za granicą

Obecnie bardzo modnym rozwiązaniem jest nabywanie nieruchomości położonych w turystycznych miejscowościach w takich krajach jak:

  • Hiszpania
  • Francja
  • Chorwacja
  • Portugalia
  • Grecja
  • Włochy
  • Turcja.

Ceny zagranicznych domów w porównaniu do polskiego rynku nieruchomości mogą być bardzo korzystne

Niektórzy decydują się również na zakup domu w Słowenii lub dalekiej Tajlandii czy Indonezji. Co ważne domy na sprzedaż Hiszpania nad morzem to świetny wybór dla osób, które lubią wysokie temperatury i śródziemnomorski klimat. Ponieważ w Hiszpanii jest zdecydowanie cieplej niż w Polsce i można tam zarówno udać się na letni wypoczynek, jak i pracować na co dzień. Znalezienie nieruchomości w dobrym stanie i w atrakcyjnej lokalizacji sprawi, że w przyszłości będzie można sprzedać taki dom z dużym zyskiem. Ponadto dzięki nowoczesnym technologiom i możliwości załatwienia większości urzędowych spraw przez Internet zarządzanie zagraniczną nieruchomością na odległość będzie wyjątkowo proste i wygodne.

Czy zakup domu za granicą to dobra inwestycja?

Ceny zagranicznych domów w porównaniu do polskiego rynku nieruchomości mogą być bardzo korzystne. Jednak, aby kupić nieruchomość w okazyjnej cenie, trzeba na bieżąco monitorować interesujący daną osobę rynek. Domy za granicą w zależności od lokalizacji można kupić już nawet za 200 000 złotych. Ważne, by wybierać domy w topowych lokalizacjach takich jak na przykład wybrzeże Costa Brava lub Costa del Sol w Hiszpanii, ponieważ taka inwestycja na pewno zwróci się z nawiązką. Wspomniany region jest bowiem co roku odwiedzany przez dziesiątki milionów turystów z całego świata, którzy będąc na miejscu, szukają dobrego i sprawdzonego noclegu. Ponadto domy na sprzedaż Hiszpania nad morzem mogą być z powodzeniem wynajmowane przez cały rok, dzięki czemu cały czas będą na siebie zarabiały.

Jak wybrać najlepszą lokalizację?


Zakup domu za granicą to poważna decyzja, która może odmienić życie danej osoby. Dlatego to ważne, aby dobrze wybrać miejsce, które idealnie zaspokoi potrzeby kupca. Obecnie najpopularniejszymi lokalizacjami na zakup zagranicznych miejscowości są takie kraje jak Hiszpania, Francja czy Grecja. Wynika to z faktu, że w tych krajach panuje przyjemny klimat, który sprzyja udanemu wypoczynkowi. Poza tym wiele osób decyduje się na zakup nieruchomości we wspomnianych krajach, ponieważ preferują lokalną kuchnię, tradycje i zwyczaje. Jednak przed zakupem trzeba dokładnie sprawdzić dojazd do danej miejscowości oraz odległość od najbliższego lotniska, a także częstotliwość lotów. Ponieważ korzystanie z domu położonego daleko od lotniska w dłuższej perspektywie czasowej może nie być komfortowe. Dodatkowo warto zwrócić uwagę także na lokalną infrastrukturę i bliskość urzędów, punktów medycznych oraz szkół. Szczególnie jeśli dana osoba planuje mieszkać w za granicą przez cały rok.

Mając możliwość zakupu domu za granicą, zdecydowanie warto z niej skorzystać. Ponieważ taka nieruchomość będzie świetną inwestycją, a jednocześnie może pełnić funkcję domu wypoczynkowego. Ponadto przy pomocy nowych technologii zagraniczny dom można z łatwością wynająć i na nim zarabiać, jest to zatem dobry pomysł na pozyskanie dodatkowego źródła dochodu.